dominokijev
Mottónk

Meggyőződésünk, hogy egy DOMINOS számára az igazi beteljesülés az, hogy ha kemény küzdelem árán eléri kitűzött célját, majd megfáradva, de mégis diadalITTASan elfekszik a "csatatéren".

Csere: Krányecz, Makai, György

Nagyon várta már a csapat a nem túl sikeres tavaszi szezon utáni pihenőt követően a nyári bajnokság kezdetét. Az első fordulóban az ismeretlen nevű Morrogóval kerültünk szembe. A  szemlátomást kevésbé összeszokott Morrogó lelkesen vetette bele magát a küzdelembe, amit csapatunk rutinosan kihasznált. Míg ellenfelünk támadásait szövögette, mi rendre pontosan fejeztük be a szervezetlen védelmükkel szemben a kontráinkat, így a játékrész végére 4 gólos előnyre tettünk szert. A második játékrészben a hosszabb cserepadnak köszönhetően kézben tudtuk tartani a mérkőzést, így nem volt kétséges a 3 pont sorsa.

2. mérkőzés 2012.07.18. 20:00

Domino Kijev – Kóma sutra 7-7 (5-3)

G: Módos 2, Mácsai 2, Nagy, György, Makai

DK: Pavlics - Takács, Módos, Nagy, Makai
Csere: Mácsai, György, Krányecz

A sikeres nyitó forduló után a tavaszi bajnokság utolsó fordulójának visszavágója következett. Júniusban a félidőben még 3-1re vezettünk, a vége mégis 4-3-as vereség lett, ezzel búcsúzott csapatunk az első osztálytól. Ezuttal kisebb teherrel léptünk pályára. Felszabadultan játsztottunk, sok helyzetet alakítottunk ki, több kapufa mellett látványos gólokat szereztünk. Védekezésben azonban sokat hibáztunk, nem voltunk magabiztosak, így könnyű gólokkal zárkozott fel a Kóma. A második 25 perc elején már 3 góllal is vezettünk, amiután ismét könnyelműre vettük a figurát. Ennek következménye Kóma-egyenlítés lett. Az utolsó néhány percben Módos vezetésével sikerült újra megszerezni a vezetést, de sajnos nem sikerült megtartani, így egy már megnyert mérkőzést sikerült az ostoba hibáinkkal döntetlenre adni.

3. mérkőzés 2012.07.25. 20:00

Domino Kijev – Dani és a Dögök 6-1 (3-0)

G: Módos 2, Makai 2, Takács, György

DK: Pavlics - Takács, Módos, Mácsai, Makai
Csere: GYörgy

Az első két fordulóban végre eredményesek tudtunk lenni elől, így bizakodva vártuk az újabb mérkőzést. Ezúttal a név alapján ismeretlen Dani és a Dögök csapata következett. Az aktuális ellenfél "ismertebb" játékosokból állt (pl ARC FC), ezért nem számíthattunk könnyű mérkőzésre. Ennek megfelelően jól járatták Daniék a labdát, amihez sok mozgás párosult. Bár az egész mérkőzésen kevesebbet volt nálunk a labda kapura mi voltunk veszélyesebbek. Módos ismét remek formában játszott, már az első félidő elején vezetést szerzett egy kényszerítő után. Takács mindenkit elfektetős és Makai góljával 3-0-ás vezetéssel mentünk pihenőre. A második 25 percben 2 bombagólt is szereztünk György és Makai révén. Módos ebben a játékrészben is betalált. A Dögöknek csak a szépítés jött össze. Megérdemelt győzelmet arattunk!

4. mérkőzés 2012.08.06. 21:00

Domino Kijev – Hooligans 3-2 (1-1)

G: Takács, Bitay

Csere: György, Bitay

A negyedik fordulóban azzal a Hooligans-szel találkoztunk, akikkel már egész jól ismerjük egymást. Eddigi mérkőzéseinken 2 DK győzelemmel szemben 3 Hooligans győzelem és egy tavaszi döntetlen állt. 13 rúgott gólunkkal szemben 18 kapott állt. Utoljára a 2010-es nyári bajnokságban sikerült legyőzni soros ellenfelünket. Az első félidőben Takács révén megszereztük a vezetést. Gólunk mellett rengeteg kapufát is lőttünk. A játékrész végén azonban egy lábak között kacsázó labdát sikerült Pavlics kapusnak a hálóba néznie így sima Domino vezetés helyett 1-1 gól állt a csapatok neve mellett. A második játékrész már sokkal kiegyenlítettebb lett köszönhetően a szokás szerint fogyó erőnlétünknek és a Hooligans sor cseréinek köszönhetően. Egy formá akció végén azonban Módos labdáját Bitay értékesítette így újra nálunk volt az előny. Sajnos a nyár legforróbb napján nem állt mellénk Fortuna, komikus gólokkal sikerült elveszítenünk a mérkőzést. A döntetlen reálisabb lett volna.

5. mérkőzés 2012.08.08. 19:00

Domino Kijev – Nyóc Macó 5-4 (3-1) – a meccs eredményét az ellenfél „megóvta”, ezért a táblázatban nem szerepel

G: Makai 2, Takács, Módos, Krányecz

DK: Pavlics - Takács, Módos, György, Makai
Csere: Mácsai, Krányecz

Statisztikáink szerint a Nyóc Macó azon (kevés) csapatok közé tartozott, akiket a DK-nak még nem sikerült legyőznie, a mérleg 0 0 4 9-32. Itt volt az ideje tehát a javításnak. Ismét jól kezdtük a mérkőzést. Gyorsan vezetést is szereztünk, majd sikerült megnyugatatóvá tenni a DK előnyt 3-1. A második félidő elején visszaesett a játékunk, bizonytalanok lettünk. Ennek köszönhetően a Macók kezdtek fölénk kerekedni és szépen csendben kezdték ledolgozni hátrányukat. 3-2-nél sikerült újra betalálni, de még ettől sem esett össze az ellenfél, és kiegyenlített. A győzelmet jelentő 5. gólunk miatt hosszasan vitatkoztunk az egész meccsen sportszerűtlen ellenféllel, hogy a "dudaszó" után esett-e. Mivel mi nem mértük az időt, ezért viszonylag rossz pozícióból vágtunk neki a harcnak. A történethez hozzátartozik, hogy 3-2-es és 4-2-es állásnál is ők állítatták meg a futó (!) órát, mivel a labda a kerítésen kívülre került, a végén pedig akkor hangzott el a bűvős "vége" szócska, amikor Krányecz ziccerben átvette a labdát. A szervezők mindenesetre a 3 pontot a Domino Kijev mellé írták a bajnoki tabellán!

6. mérkőzés 2012.08.15. 20:00

Domino Kijev – Lusták 9-2 (4-1)

G: Makai 4, Módos 2, Krányecz, Takács, Mácsai

DK: Pavlics - Takács, Módos, Krányecz, Makai
Csere: Mácsai, György

A bajnokság sereghajtója és egy bajnoki címre hajtó csapat találkozóján bejött a papírforma. Egy picit könnyelműen álltunk hozzá a mérkőzéshez. Ennek köszönhetően már a második percben megszerezték a vezetést a Lusták. Megráztuk magunkat és Krányecz valamint Módos révén fordítottunk. A szoros emberfogással próbálkozó ellenfélnél fogyni kezdett a lelkesedés és erő, mi pedig egyre kreatívabban játszottunk. A sok helyzetből még kettőt sikerült értékesíteni így megnyugtató három gólos előnnyel fordultunk. A második játékrészben akadtak lehetőségek a DK kapuja előtt, ennek ellenére csak a gólkülönbség volt kérdés. 9 gólunkból Makai 4-et vállalt.

7. mérkőzés 2012.08.22. 19:00

Domino Kijev – Kánaán BK 5-7 (3-4)

G: Nagy 2, Makai, Módos, Takács

DK: György - Takács, Módos, Bitay, Nagy
Csere: Mácsai, Krányecz, Makai

Rangadónak ígérkezett a mérkőzés, hiszen tudni lehetett, ha a Kánaán nyer, akkor biztosan bajnok, míg a Domino is hasonló célokért küzd. Pavlics továbbképzését tölti Barcelonában, így a kapuban Györgynek kellett felhúznia a kesztyűt. Jól indult számunkra a meccs, hiszen Takács már a korai percekben megszerezte a vezetést egy megpattanó lövéssel. Sajnos az egyenlítés sem váratott sokat magára. Egy a hatos vonala elől elvégzett szabadrúgásnál György nem zárt rendesen a sorfalban, így a helyén a labda utat talált a kapuba. Szép összjáték után ismét magunkhoz ragadtuk a vezetést, Nagy fejezte be az akciót. Hátul azonban nem zártunk rendesen, így jött ismét az egyenlítés, sőt a vezetést is megszerezte a Kánaán. Most nekünk kellett egyenlíteni, ami sikerült is, így már-már úgy tűnt, hogy döntetlennel fordulnak a csapatok, amikor is egy perccel a vége előtt az előny ismét az ellenfélnél volt. A második játékrész elején rögtön összehoztunk egy védelmi hibát, amely után két gól lett a hátrány. Nem játszottunk jól, de küzdöttünk, feljöttünk egy gólra, de egy távoli lövés ismét György kapujában landolt. A folyamatos futás az eredmény után nem tett jót a csapatnak, védekezésünk nagyon gyenge lábakon állt. A végén még esett 1-1 gól, de sajnos a második játékrész alapján nem volt kérdéses ki nyeri a mai csatát. Győzelmével a Kánaán megszerezte a bajnoki címet, ehhez gratulálunk. Mi pedig jövő héten pótoljuk elmaradt meccsünket, a dobogó még meglehet a csapatnak!
A mérkőzésben egy örömünk lehetett, Módos Zoccer megszerezte 200. (!!!) Domino mezben szerzett gólját! Gratulálunk ehhez a nagyszerű teljesítményhez!

8. mérkőzés 2012.08.28. 20:00

Domino Kijev – Alkoholic Bilbao 16-1 (5-0)

G: Módos 5, Makai 3, Mácsai 2, György 2, Takács, Krányecz, Pavlics, öngól

DK: Pavlics - Takács, Módos, Makai, Mácsai

Csere: György, Krányecz

Mivel a Nyóc Macó elleni mérkőzés eredménye még mindig vitatott, ezért eléggé képlékeny volt a bajnokság végi helyezésünk. Amennyiben hozzánk kerül a három pont, egy esetleges győzelemmel odaérhettünk volna a dobogóra. Ennek szellemében futottunk ki a pályára. Az ellenfél a mezőny hátsó felében tanyázó bilbaoi alkoholisták voltak. Az első játékrészben magabiztos játékkal gyorsan elhúztunk 3-0-ra. Nem emlékszünk pontosan talán 5-6 gólos előnnyel fordultunk. A második félidőre teljesen szétesett a Bilbao. Demoralizáló gólokat szereztünk, csere nélkül erővel sem bírták, így szinte minden támadásunkból gólt szereztünk. Valószínűleg ekkora különbség nincs a két csapat között, ha az alkeszek kapusa nem sérült és legalább egy cserejátékosuk van a baszkoknak. Jó napot fogtunk ki. Szép gólok (közeli, távoli, fejes) és nagy iram jellemezte ezen az estén a Domino-t. Reméljük tudjuk tartani a formát az őszi bajnokságra is!

A 2009 őszi szezonban a CSBCS ellen aratott 18-0-ás győzelem után ez a második legnagyobb arányú győzelmünk. A mérkőzés 3. gólja volt a Domino Kijev történetének 900. gólja!

A góllövő lista élén 16 góllal Makai Kiki végzett, őt a nagyot hajrázó Módos Zoccer követi 14 góllal.