dominokijev
Mottónk

Meggyőződésünk, hogy egy DOMINOS számára az igazi beteljesülés az, hogy ha kemény küzdelem árán eléri kitűzött célját, majd megfáradva, de mégis diadalITTASan elfekszik a "csatatéren".

Csere: György

A pocsék őszi teljesítmény után (8. hely), ismét beneveztünk az ELTE liga téli bajnokságába, immár második alkalommal. Tavaly csapatunk szoros küzdelemben a 2. helyet szerezte meg. Célkitűzésünk idén is a dobogó, illetve a játékban maradás a tavaszi idényre.

Első ellenfelünk teljesen ismeretlen volt számunkra, még nem találkoztunk a nevükkel sem. Sajnos rossz előjel volt, hogy megtizedelt csapattal tudtunk felállni, sőt ezt még tetézte, hogy a BKV csodás tevékenysége miatt György sem tudott időben odaérni a meccsre. Így a kapuban Krányecz kezdett, akit fel is avatott az ellenfél egy góllal. 15 perc elteltével György váltotta Krányeczet a kapuban, ennél több nem igazán történt az első játékrészben. A második félidőben az új kapus is megkapta első gólját, egy szélről elengedett lövés akadt a hosszúba. Ezután olyan történt, amit már néhányszor láthatott a DK közönsége, bár nem ebben a leosztásban! György gondolta úgy, hogy fel kell vinnie a labdát, ezzel segítve a támadást, de félpályánál habozott, amikor is az ellenfél csatára elvette a játékszert tőle, majd az üres kapuba helyezte azt! Hát a kapus ezt „elkrányeczezte”!!! 0-3 után nyomás alá helyeztük a Galata kapuját, amelynek meg is lett az eredménye. Farkas lőtt távolról egy szépítő gólt. Folytatódott a Domino fölényes játéka, György köpkap pozícióba lépett fel és egy jól eltalált lövéssel ő is bevette a kaput! Az ellenfél időt kért, hátha ezzel megtörik a DK lendületét. A játék képe azonban nem változott, csapatunk térfelén nem nagyon volt a labda. Gólt azonban sehogy sem sikerült szerezni. Ekkor Katona Ropper ismét „csodát” művelt J, immár a másodikat az ELTE ligában (tavalyi süllyedős felugrása után): történt ugyanis hogy a kapu előtt centerezve, 12 centiméterre a gólvonaltól sikerült úgy eltalálnia a labdát, hogy az a fizika törvényeit meghazudtolva csavarodott kifele a kaputól, majd az ismétlést sem tudta begyötörni. Óriási helyzet volt! Ahogy az lenni szokott, a sok kihagyott ziccer meg is bosszulta magát, kitámadó csapatunkat kijátszva a Galatahugyay megadta a kegyelemdöfést. Hát ez nem kezdődött jól!

2. mérkőzés 2012.12.20. 20:00

Domino Kijev – Csapatnév, az nincs 2-4 (0-3)

G: Katona, Hevesi

DK: György - Takács, Hevesi, Farkas, Katona
Csere: Makai

Volt törlesztenivalónk soros ellenfelünkkel szemben, hiszen az őszi bajnokságban megalázó, 7-0-s vereséget szenvedtünk tőlük. (Az csak zárójelben jegyezzük meg, hogy később ők lettek a bajnokok) Nem voltak azonban jók az előjelek, mivel ismét foghíjas csapattal tudtunk kiállni, sőt szükség volt Hevesi vendégjátékára is, aki az őszi idényben már segített párszor a csapatnak. Már a mérkőzés elején egymásnak esett a két csapat, helyzetek adódtak itt is-ott is (talán nálunk nagyobbak), de nem tudtunk betalálni. A „névtelenek” összeszokott csapat benyomását keltették, főleg amikor egy kijátszott helyzet után betaláltak. Ezután már egyre kevesebbszer jutottunk a kapujuk elé, és egy lövésből, ami György lábai között ment be, kettőre növelték előnyüket. Ahhoz, hogy nyugodtan vonulhassanak a szünetre, egy oldalról érkező lövés kellett, amely kapusunk mellett a rövidben talált utat a hálóba. A második játékrészben viszonylag kiegyenlített játék folyt, amit egy szöglet utáni gól tört meg, 0-4! Próbáltuk elkerülni az ismételt súlyos vereséget. Katona szerzett erőszakosan labdát a félpálya környékén, Makainak passzolt, aki visszatette a kényszerítőt, így Katonának csak be kellett helyeznie a kapuba. Egy pislákoló fény gyulladt a jobb eredményre, amikor az ellenfél játékosa hosszan vett át egy labdát a szélen, György kirontott a kapuból tisztázni előle. Felszabadító lövése a szemben álló Hevesit találta telibe, akiről visszapattant a labda a kapushoz. Hevesi ahelyett, hogy kidőlt volna, már kérte is vissza a bogyót, amelyet Makaihoz továbbított, aki kiosztotta második asszisztját is, melyből Hevesi megszerezte első gólját a DK színeiben! Erőnkkel teljesen elkészültünk a meccs végére, így az eredmény már nem változott.

3. mérkőzés 2013.01.10. 20:00

Domino Kijev – Delirium Tremens 6-2 (2-1)

G: Módos 4, Krányecz, Makai

DK: György - Krányecz, Mácsai, Módos, Makai
Csere: Takács

Jól kezdtük a mérkőzést, Mácsai szöglete után a berobbanó Makai rúgott egy amolyan Módos-féle gólt. Védekezési hiba után sikerült az ellenfélnek az egyenlítés, de még az első félidőben sikerült visszavenni a vezetést. Egy gyönyörű háromszögelés után Krányecz talált a hálóba! A második félidőben beindult a Módos gólgyár, rögtön egy szép klasszikus mesterhármast hintett leggólerősebb játékosunk. A nagyarányú vezetés szokás szerint figyelmetlenné tette a védekezést, így szépített a Delirium. A végeredményt egy Krányecz-Módos összjáték után utóbbi állította be.

Gratulálunk György Daninak, aki 200.(!), illetve Takács Máténak, aki 150. mérkőzését játszotta a Domino Kijev színeiben!

4. mérkőzés 2013.01.17. 20.00

Domino Kijev – Szépfiúk 3-3 (3-0)

G: Módos, Katona, Takács

DK: Pavlics - Mácsai, Farkas, Módos, Krányecz

Csere: Katona, Takács

A negyedik fordulóban a tekintélyes mérleggel 3-0-0 11-0 rendelkező Szép fiúk vártak a csapatra. Nem nagyon foglalkozunk az ellenfelek korábbi eredményeivel, így különösebb megbeszélt taktika nélkül kezdtük a mérkőzést. Öt perc telt el a mérkőzésből, amikor a Szép fiúk cseréltek a kapuban és egy újabb mezőnyjátékos állt a gólvonal elé. Módos éppen ekkor készült elvégezni egy szabadrúgást a felezőről, és jól döntött, hogy kapura rúgta, ugyanis a labda a bal alsóban kötött ki. Nem sok telt el és Takács távirányítású labdáját Katona vette le a hatoson belül és fordulatból a jobb felsőbe lőtt. A játékrészt Takács gólja zárta. A második 20 perc rosszul indult számunkra, hiszen gyors két gólt kaptunk, amitől az ellenfél vérszemet kapott. Sőt egy jól eltalált lövéssel egyenlíteniük is sikerült. Hiába alakítottunk ki a második félidőben is tucatjával a helyzeteket egyet sem sikerült belőni, így két pontot odaajándékoztunk a sármosoknak.

Gratulálunk Krányecznek, aki 50. mérkőzését játszotta a Domino Kijev mezében!

5. mérkőzés 2013.01.24. 21.30

Domino Kijev – Hó SC 8-1 (4-1)

G: Módos 2, Katona 2, Takács 2, György, Hevesi

DK: Pavlics - György, Takács, Módos, Katona

Csere: Hevesi

A mérkőzés első perceiben máris jubileumot ülhettünk! Pavlics Laccer bekapta dominós pályafutása 500. gólját! Igazán gratulálunk ehhez a szép teljesítményhez. J Ezután a gól után a meccs elég sima lett, csapatunk szépen elosztotta a gólokat a két félidőre (4-et lőttünk mindekttőben). Kiemelendő, hogy az összes mezőnyjátékosunk aki pályára lépett gólt ért el!

6. mérkőzés 2013.01.31. 21.30

Domino Kijev – Pókmalac 1-4 (0-3)

G: Módos

DK: Krányecz - Mácsai, Takács, Módos, Makai

Csere: Hevesi, Katona

Hiába volt többet csapatunknál a labda, és hiába volt több ziccerünk, az ellenfél szinte tökéletes helyzetkihasználása már az első félidőben megpecsételte a mérkőzés sorsát. A mérkőzés végén Módos góljának köszönhetően kerültük el a kínos rúgott gól nélküli vereséget.

7. mérkőzés 2013.02.07. 18.30

Domino Kijev – Zebraszarkák 3-2 (3-2)

G: György 2, Módos

DK: Pavlics - György, Takács, Módos, Makai

Csere: Krányecz

A mérkőzés előtt aktuális ellenfelünk a tabella élén állt, csapatunk pedig a középmezőnyben foglalt helyet. Jól kezdtük a meccset, Makai passzából György szerzett vezetést a hatosvonalról leadott lövéssel. Jól játszó ellenfelünknek sikerült egyenlítenie, de szerencsére megint kis idő alatt sikerült visszavenni a vezetést, ismét György volt eredményes. Nagyon jó iramú, élvezetes meccs kerekedett ki már az első félidőben. A Zebraszarkák megint egyenlítettek, de Módos lövése után DK vezetéssel fordulhattak a csapatok. A második félidőben hősiesen, de ami a legfontosabb, eredményesen védekeztünk, így a kispályás fociban szokatlan 0-0-val hoztuk le a játékrészt. Meg kell említeni, hogy pár perccel a vége előtt Krányecz pontot tehetett volna az i-re, de Makai passza után senkitől sem zavartatva, 5 méterről az üres kapuval szemben csak a kapufát találta el… Szerencsére az ordító ziccer nem bosszulta meg magát. Ezzel ismét egy bajnokesélyes csapatot fricskáztunk meg!

8. mérkőzés 2013.02.14. 18.30

Domino Kijev – Polszki 3-2 (2-2)

G: Makai 2, Takács

Kiállítva: Módos

Csere: Krányecz, Hevesi

Középmezőnybeli rangadóra készülhettek a csapatok. A Polszki szerzett vezetést a mérkőzés korai szakaszában, kihasználva, hogy a DK védekezése nem volt elég agresszív. Makai góljával sikerült az egyenlítés, de egy ütemtelenül, spiccel előtt labda utat talált Pavlics kapujába, így ismét a „lengyelek”-nél volt az előny. Még az első félidő vége előtt Makai tett arról, hogy döntetlennel forduljanak a csapatok. A második félidőben feszültté vált a légkör, mindkét csapat játékosai vitatták a bíró egy-egy ítéletét. Ennek eredménye lett, hogy Módos és György is sárgalapos figyelmeztetésben részesült. Takács előtt adódott a félidő legnagyobb ziccere, de a dominós pár méterről a felső lécet találta el. Nem úgy pár perccel később, amikor egy oldalról leadott lövése vágódott a hálóba. Az utolsó percek az egy héttel ezelőtti meccshez hasonlóan védekezéssel teltek, főleg amikor Módos megkapta második sárgáját, és ezzel két perces büntetését egy sípszó után előtt labdáért! Emberhátrányban is sikerült megtartani az előnyt, megszerezve ezzel 4. győzelmünket.

9. mérkőzés 2013.02.21. 14.45

Domino Kijev – ELTE-BEAC U19 7-0 (2-0)

G: Krányecz 4, Módos, Hevesi, György

DK: Pavlics - György, Krányecz, Módos, Hevesi

Csere: Katona

A mérkőzés kezdete előtt meglepődve tapasztaltuk, hogy aktuális ellenfelünk a szomszédos pályáról átköltözve, edzés után vág neki a meccsnek. Kicsit tartottunk tőle, hogy a fiatal titánok szétfutják majd rutinos, tapasztalt játékosainkat. J Szerencsére nem így lett. Az eltések már a küzdelem elején azt várták, hogy kirontunk rájuk, így saját térfelükön passzolgattak az edzői utasításra. Meghökkenve tapasztalták azonban, hogy a Dominonak esze-ágában sincs kirohangászni, szépen a felezővonalnál várta a legelőrébb lévő játékos is az ellenfél labdafelhozatalát. Ez szemmel láthatóan megzavarta a fiatalokat, és egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a szituációval. A dominósok pedig a labdaszerzések után szép, türelmes játékkal várták az adódó helyzeteket. Az első gólt Hevesi szerezte fejjel, aki egy felívelt labdát próbált valószínűleg keresztbe fejelni társához, az azonban lecsúszott, és a hálóban kötött ki. Nemsokára jött a következő, György lőtt távolról, az ellenfél kapusa pedig ahelyett, hogy kiütötte volna a nem túl erős löketet, inkább mintha elugrott volna előle. 2-0-lal fordultak a csapatok. A második félidőben Krányecz percei következtek! Egymás után 4 gólt rámolt be az ELTE kapujába! Az mit sem von le érdemeiből, hogy ha összeadjuk a távolságokat ahonnan a góljait szerezte, az még a hat méteres büntetőpontot sem érné el a gólvonaltól számolva! J A mérkőzés végén még Módos is beköszönt, kialakítva a kiütéses, 7-0-s eredményt!

Gratulálunk Krányecz Csabának, aki a meccsen rúgott 3. góljával elérte a Dominóban lőtt 25 gólt!

10. mérkőzés 2013.02.28. 19.15

Domino Kijev – Gépállat  4-0 (2-0)

G: Módos 2, Krányecz, Makai

Ismét egy bajnoki címre aspiráló csapatot sodort utunkba a szél. Ez mint az előzményekből kiderül, sosem jelent jót az ellenfél számára. Eddig a bajnokság első 4 helyezettje közül csak egy tudott 3 ponttal zárni a Domino ellen (emellett 2 győzelem, 1 döntetlen). Ismét a zárt védekezéses taktika mellett döntöttünk, amely szemmel láthatóan nem ízlett az ellenfélnek. Helyzeteket sem sikerült kialakítaniuk a mérkőzés első felében. Ezzel szemben egy parádés góllal szereztük meg a vezetést! Takács tartogatta az ellenfél térfelének bal szélén, az alapvonaltól mintegy 5 méterre a labdát, majd egy szempillantás alatt centerezett középre, ahol Módos menetrendszerűen érkezett, és fejezte be góllal az akciót. Hozzá kell tenni, hogy Módos éppen cseréből jött, tehát szinte az egész pályát végignyargalta! Az első félidő eredményét Makai tette megnyugtatóvá, aki egy György által felpasszolt labdát az ellenfél öléből kiszabadulva felpörgetett, majd 7 méterről félfordulatból vágott a kapuba. A gól után az ellenfél időt kért, hogy rendezze sorait, de ez sem segített rajtuk! A második félidőben folytatódott a DK rendkívül zárt védekezése. Már a kapus is feljött a Gépállatoknál, hogy a támadásba segédkezzen. Rosszul tette! A mostanában rendkívül gólérzékeny Krányecz egy labdaszerzés után saját térfeléről ívelt az üres kapuba! (Csabának ez a gólja négyszer olyan távolról született, mint az előző meccsen szerzett 4 góljának össztávja! Gratulálunk Csaba! J) Néhány lehetősége akadt ezután az ellennek, de Pavlics tett róla, hogy zsinórban másodszor zárjon shutouttal! A meccs végén egy megérdemelt szabadrúgás után alakította ki a végeredményt Módos. Takács passzolta le a szabit Györgynek, aki lövés helyett a kapu elé centerezett, ahol Módost találta meg, aki sarokkal adta meg a kegyelemdöfést!

A liga további mérkőzései olyan szerencsésen alakultak, hogy csapatunk jövő heti győzelme esetén biztosan a dobogó 3. fokán végez. Ha pedig a Szépfiúk FC csapata legyőzi a Galatahugyay-t (a meccs közvetlenül a DK meccse előtt lesz), akkor győzelem esetén az ezüstérmet akasztják a srácok nyakába!

11. mérkőzés 2013.03.07. 20.45

Domino Kijev – eXtra  3-2 (0-1)

G: Makai, György, Takács,

Csere: Krányecz, Hevesi, Mácsai

Fontos meccs előtt álltunk, hiszen az ugyan kiderült a közvetlenül előttünk lévő mérkőzés lefújása után, hogy a 2. helyet már biztosan nem szerezhetjük meg, azonban győzelem esetén biztosan a bronzérmes helyen zártuk volna a bajnokságot! Ezzel szemben sajnos nem úgy alakult a mérkőzés első része, mint ahogy szerettük volna, csak egy gól esett, és azt is az ellenfél lőtte. A második félidőben visszajöttek a remények, Módos passzolt Makaihoz, aki belőtte az egyenlítő gólt! Hiába támadtunk többet, egy szabadrúgás után, amely érintetlenül gurult be a hosszú kapufa mellé, ismét hátrányba kerültünk. Nem adtuk fel, egy szépen körbejáratott labda után Módos sarokkal tálalt György elé, aki nem hibázta el a ziccert. Támadásban maradtunk, és 5-6 perccel a mérkőzés vége előtt sikerült is megszerezni a győztes gólt Takács lövése nyomán. Ezek után kicsit paprikásabb lett a hangulat, de az eredmény már nem változott!

Ezzel a győzelemmel a Domino Kijev megszerezte a bronzérmet az ELTE liga 2013. Téli bajnokságában! A gólkirályi címet ismét Módos Zoli zsebelte be 12 találatával! Gratulálunk!