dominokijev
Mottónk

Meggyőződésünk, hogy egy DOMINOS számára az igazi beteljesülés az, hogy ha kemény küzdelem árán eléri kitűzött célját, majd megfáradva, de mégis diadalITTASan elfekszik a "csatatéren".

Csere: Katona, Krányecz

Érdekesen indult a Domino bemelegítése ezen a mérkőzésen, hiszen ezen az estén a csapat játékosállománya kevesbé sem mondható bőnek, inkább olyan hiányos volt mint a lerombolt cirkuszi kerítés. A pályán Módos, Hevesi és Makai téblábolt, mondanom sem kell, hogy a labda nélküli bemelegítést választották... Mindenki fantaziájára bízom miért...:) Sikerült egy igazolást végre hajtanunk (utólag is köszönjünk Thomasnak, hogy 4en kezdhettük a meccset) A sípszó felhangzása előtt Katona sejtelmes alakja tűnt fel az enyhén ingadozó juhar fák között. Jeleztük neki, hogy kicsit mozgassa magát, aki erre csak egy enyhe ujjlegyintéssel reagált és folytatta tovább komótos korzózását, mintha Zimány Linda tévedt volna a Bakonyba, ahol Luííí Vuttyont keresne... Közben Krányecz is berohant az öltözőbe... A meccs tehát 3+1-ben kezdődött, Makai állt a kapuban, aki annyira otthonosan mozog ott, mint ahogy Lipták fordul. Ennek ellenére elmondható, hogy az ellenfél nem volt képes mezőnyfölény kialakítására. Megérkezett Krányi és Ropper is a pályára, akik elfoglalták helyüket a csapatban, Thomas pedig megköszönte, hogy játszhatott. Ez Ropperig nem jutott el, aki egy jó 5 perces iramfoci után leballagott cserébe a felöltözött emberhez... nem kevés derültséget kiváltva a Domino játékosai között :) Egy szabadrúgásgóllal vezetett a Gépállat, de ezt Módos egy rendkívül pimasz szabadrúgással egalizálta. Úgy tekerte el a sorfal mellett, mint Effenberg annak idején. Sajnos kaptunk egy gyors gólt, de nem hagytuk annyiban, először ismét Módos, aztán Makai volt eredményes. 3-2, fordulás. A második félidőben nem igazán alakult ki játék a Domino oldalán, kicsit elfáradtunk, azonban Ropper mint egy jó öreg lesipuskás először kapufára fejelt mandinerezve önmagának, majd berakta, ahogy Ron Jeremy tenné. Gépállat nem adta fel és sorra dolgozta ki a helyzeteket, amiből sikerült is megszerezni a szépítést. De mielőtt úgy gondolták volna, hogy tovább megy ez a gépíesített állat, Makai a mezőről eleresztett egy laposat, amit ő sem vett komolyan hogy kapura megy, elnézve az eddigi távoli próbálkozásait...a labda mégis az öreg Plókai rúgótechnikáját idézve a hosszú alsóba csapódott. Ezzel a Domino magabiztosan 5-3-ra hozta a mérkőzést és folytatta a tigriskedést az egyetemi napokon, ahol szintén sikereket értek el...

2. mérkőzés 2013.09.26. 21:15

Domino Kijev – Betyárok 7-1 (1-1)

G: György 3, Hevesi 2, Krányecz, Makai

DK: Pavlics - Hevesi, Makai, Takács, Krányecz
Csere: György, Molnár

Nehezen indult a mérkőzés, hiába szerezte meg csapatunk korán a vezetést. A játék csak-csak nem akart működni, és bár érezhető volt a DK tudásfölénye, mégis alapvető hibákat vétettek játékosaink. Egy ilyen után kezdődött Pavlics és György között egy elvi vita, amely már tigriseket megszégyenítő üvöltésekbe torkollott még pár perccel az eset után is. Ennek meg is lett az eredménye, az ellenfél kiegyenlített. Az első félidő dominós játékára ez rá is nyomta mérlegét, több gól már nem is esett. Fordulás után szerencsére előjött a két csapat közötti tudáskülönbség. A gólfiesztát György indította el egy saját térfelének közepéről ívelt góllal, majd ezek után szebbnél szebb támadások után találtak be játékosaink! Takács megpróbálta lemásolni György gólját, hogy ezzel megszerezze 100. dominós találatát, azonban erre még egy kicsit várnunk kell. Nem úgy az 1200. Domino Kijev gólra, amely a mérkőzés hatodik találata volt és György jegyezte! A 6-0-s második félidő teljes KO volt a betyároknak, akik talán a Mekiben vigasztalódtak utána egy róluk elnevezett Betyár Burgerrel.

3. mérkőzés 2013.10.03. 20:30

Domino Kijev – Csabagyöngyei MTE 7-2 (4-1)

G: Módos 3, Krányecz 2, Katona, Molnár

DK: György- Módos, Makai, Molnár, Krányecz
Csere: Hevesi, Katona

Módos góljával kezdődött a mérkőzés. Majd ezután inkább a mezőnymunka dominált. Egy szerencsés kapufát eltaláló lövés után, a kipattanó labda a lövésre elvetődő György fejéről jutott a gólvonalon túlra, ezzel egalizálva az eredményt. A Dominót nem vetette vissza a szerencsétlen találat és még 3-at rámolt az ellenfél kapujába a szünet előtt. Kiemelendő Módos felső sarkos lövése, melyet Hevesi forintos passza előzött meg! A második játékrészben volt ugyan néhány lövése a csabagyöngyeieknek (ezeket György védte), gólokat azonban ismét a DK szerzett. Érdekes pillanat volt a mérkőzésen, amikor 6-1-es (!!!) állásnál György elvétett egy felívelést (konkrétan Jabulanink megmentője a labdafogó háló volt… J), melyre az ellenfél egyik játékosának reakciója: „..ne már, most már ez lesz végig?!...” Érdekes leszúrás az ő szempontjából 1-6-os állásnál… J A végén még mindkét csapat betalált egyszer-egyszer, így a vége 7-2 és 100%-os Domino. Érdekes adat, hogy ezzel a 3 ponttal csapatunk megszerezte fennállása 500. pontját! Makai Kristóf a mérkőzésen öltötte magára 125. alkalommal a Domino 30-as számú mezét! Gratulálunk!

4. mérkőzés 2013.10.10. 18:15

Domino Kijev – Anonymus 10-1 (3-0)*

G: Takács 3*, Módos 2, György 2, Makai 2, Molnár

DK: Krányecz - Módos, Makai, Hevesi, Takács
Csere: Pavlics, György, Molnár

Az eddigi egyetlen egymás elleni összecsapást szoros meccsen a „névtelenek” nyerték tavaly ősszel (2-3). Idén is rangadóra készültünk, ugyanis a forduló előtt az Anonymus vezette a tabellát, míg csapatunk szorosan utána a második helyen tanyázott. A mérkőzés képe azonban nem ezt mutatta. Az első félidőben rúgott 3 gól megrendítette ellenfelünket, míg a második játékrészben már-már gáláztak játékosaink! Rendkívül jó napot fogott ki a DK, és még Fortuna is kinézett magának a csapatból néhány szép szál legényt, így egy-egy jó helyre pattanó labdával segítette őket! A sporit valószínűleg elküldjük majd Kiskokó mellé Fehérvárra matek órára, mert ő csak 7 Domino gólt számolt a meccs végén. Valószínűleg Takács fogja őt kézenfogva elkísérni, ugyanis játékosunk nagy igyekezetében szintén elfelejtett számolni és a 3 rúgott gólja ellenére, csak kettőt sikerült bediktálnia a jegyzőkönyvbe. Így a hivatalos jegyzőkönyben és tabellában csak 9 DK gól szerepel, de itt mi honlapunkon és saját statisztikáinkban szerepeltetjük Takács 3. gólját is! Valószínűleg úgysem fog többet 3 gólt lőni egy meccsen… J Gratulálunk György D-nek, aki első góljával érte el dominós pályafutása 125. gólját!

5. mérkőzés 2013.10.17. 19:00

Domino Kijev – Csapatsport.hu 2-3

G: „Korpics”, „Répás”

DK: „Orosz” – „Nagy Cs.”, „Korpics”, „Horváth”, Hevesi
Csere: „Répás”

Érdekes felállásban lépett pályára a Domino. A jelenleg aktívak közül csak Hevesit lehetett látni. A többiek a „DK legendás, de már visszavonult játékosai” voltak. Csapatunk így sem vallott szégyent. Rengeteg helyzetet hagytunk ki és a szerencse sem állt mellénk. Az ellenfél pedig szinte tökéletes helyzetkihasználást hajtott végre. Ezzel sajnos elvesztettük veretlenségünket a bajnokságban.

6. mérkőzés 2013.10.24. 19:00

Domino Kijev – 1899 4-2 (0-2)

G: Módos, Molnár, Krányecz, Takács

DK: Pavlics – Krányecz, Makai, Módos, Takács

Pocsékul kezdtük a mérkőzést, az első félidőben egyáltalán nem találtuk a játékunkat. Ennek eredménye, hogy a fordulásra már kettővel égtünk… A második játékrészben azonban megrázta magát a csapat, és szebbnél szebb gólokkal szórtuk meg az ellenfelet. A végére nem volt kérdéses a három pont sorsa.

7. mérkőzés 2013.11.07. 20:30

Domino Kijev – Batmanek 2-3 (0-1)

G: Krányecz, György
Kiállítva: Makai, Pavlics, György

DK: Pavlics – Krányecz, Makai, Módos, Molnár
Csere: György, Hevesi, Katona

Eddig egyszer, 2011 tavaszán találkoztunk egy ugyanilyen nevű ellenféllel az egyik 24 órás teremtornán. Akkor ott 3-1-gyel lett a miénk a mérkőzés a parkettán. Rangadóra készültünk, hiszen a denevéremberek veretlenül vezették a tabellát, mi pedig egy vereséggel mögöttük. A győzelem helycserét jelentett volna. Nagy DK helyzettel kezdődött a meccs, de ez sajnos kimaradt. Ezután is inkább játékosaink akarata érvényesült a pályán, de ahogy lenni szokott 4-5 ziccert is sikerült elpuskázni. Ellenben az ellenfél egy kontra végén, talán az első kapuralövésükből megszerezte a vezetést. A helyzetet fokozta, hogy pár perccel később Makai szabálytalanságát súlyosnak ítélte a bíró, ezért 2 perces pihenőre küldte csatárunkat. Az emberhátrányt tökéletes védekezéssel sikerült nullára hozni. Kiegészülés után is csak kapufáig jutottunk az első félidőben. Fordulás után sem sokat változott a játék képe, a defenzív Batmanek alig jutottak el a kapunkig, mi pedig hiába táboroztunk le a hatosuknál, egyszerűen semmi sem ment be. Egy „denevér”szöglet után Pavlics kezében volt már a labda, amikor is a csatár sérülésveszélyesen csúszott rá kapusunk lábára. Hálóőrünk ezt szóvá is tette, amely kakaskodásba torkollott, a végeredmény pedig páros kiállítás. A büntetések alatt nem született gól, Pavlics helyét pedig Krányecz foglalta el a kapuban. A 2 perc letelte után sem változtattunk, hiszen elő kellett venni a köpkap játékot. Egy újabb figyelmetlenség és labdaeladás után ketten vezették a DK kapusára a labdát, a helyzet pedig nem is maradt ki. 8 perc lehetett hátra, eredmény 0-2, így Krányecznek fel kellett lépnie a támadások besegítésére. A sokadik ilyen támadásunk pedig sikert hozott, a megjáratott labda Krányeczet találta üresen, aki spiccel jutatta azt a hálóba. Pár perc volt hátra, minden erőnkkel az egyenlítésért küzdöttünk, amely 1 perccel a vége előtt egy oldalról belőtt labdából Györgynek sikerült is! Ezzel azonban nem volt vége! 20 másodperccel a vége előtt a drága bírósporttárs 8 méterről befelé ítélt egy olyan szabadrúgást, amelynél a csatár látványosan hátrafogva beleült Hevesi ölébe. Érthetetlen ítélet! És hát persze, hogy a lövő élete gólját lőtte amikor is lepókhálózta a hosszú felsőt! A DK játékosai ezt már nem hagyták szó nélkül a bírónál, amiért György is megkapta a maga 2 perces kiállítását. De idő már semmire sem maradt, így kikaptunk. Felháborító, hogy egy ekkora, BAJNOKSÁGOT ELDÖNTŐ rangadón a bírósporttárs főszerepet vállal a gyenge teljesítményével!

Gratulálunk Molnár Tominak, aki ezen a meccsen öltötte magára 25-ször a DK mezét!

8. mérkőzés 2013.11.14. 18:15

Domino Kijev – Emericus 6-3 (3-2)

G: Módos 3, Makai, Takács

DK: György –Hevesi, Makai, Módos, Molnár
Csere: Krányecz, Takács, Katona

Eddigi két meccsünkből mindkétszer a Domino jött ki győztesen (3-1, 4-1). Most is nagy tétje volt a mérkőzésnek, hiszen amelyik csapat itt kikap, az biztosan elbúcsúzhat a bajnoki címtől! Az elejétől kezdve támadólag léptünk fel, az ellenfél alig lépte át a félpályát. Az első ziccerek még nem mentek be, de aztán Módos megkezdte a gólgyártást, majd Molnár „Paul Scholes” Tomi is elengedett egy csőröst a kapus szemei közé. Harmadik gólunkat Makai lőtte, aki egy szabadrúgást zúdított be a kapus lábai között. Sajnos már megszokható csapatunktól, hogy túlzottan is elviszi a Heve a játékosokat és hajlamosak keveset fordítani a védekezésre. Most is így történt, egy kontra után az Emericus első kapura lövéséből betalált. A 6. elszenvedett szabálytalanságunk után Módos lőhetett 10 méterest, de erős lövése helyezetlen volt, így a kapus ki tudta ütni. A félidő utolsó percében Makait szerelték (minden valószínűség szerint szabálytalanul…), az ebből indult kontrát pedig megint sikeresen fejezték be, így 3-2 volt a félidő. Fordulás után sem lett sokkal veszélyesebb az ellenfél, arra kellett figyelni, hogy a kihagyott ziccereink után ne tudjanak kontrázni. Ez egyszer nem sikerült, de szerencsére erre három válaszunk is volt. Módos kétszer is betalált és Takácsnak is elsült a balosa. Így magabiztosan nyertük meg a rangadót, amellyel életben tartjuk feljutási esélyünket.

9. mérkőzés 2013.11.21. 20:30

Domino Kijev – Polszki 4-2 (2-0)

G: György 2, Makai, Katona

DK: Krányecz –Takács, Makai, Módos, Molnár
Csere: György, Katona

A nap korábbi meccsén eldőlt, hogy a Batmanek csapata nyerte meg a ligát 2 fordulóval a befejezés előtt, így maximum a feljutásért harcolhatunk tovább. A Polszki csapatát eddig 2-ből 2-szer megvertük, így mondhatni ma is kötelező volt begyűjteni a 3 pontot. Ennek ellenére az első percek szenvedéssel teltek, a gólra az első cseréig várni kellett, amikor is György jött, rögtön labdát is kapott amelyet felívelt a saroknál álló Molnárhoz, aki a levegőben tette vissza azt az érkező György fejére, 1-0. Szép összjáték után György már második gólját szerezte, ezután azonban visszatért a szenvedős játék. A második félidő kezdetekor talán már a meccs utáni sör járt játékosaink fejében, mert elfogadhatatlan játékot produkáltak egytől-egyig! Meg is lett a következménye, szépítettek a „lengyelek”. Nyugtatólag kellett volna hatnia a csapatra Katona góljának, azonban annyira megnyugodtunk, hogy elfelejtettünk az elvesztett labdák után hátrafutni védekezni. Arról, hogy izgalmas legyen a vége, a bírósporttárs is gondoskodott, amikor egy erősen véleményes büntetőt ítált a Polszki javára kezezés miatt. Az ellenfél rúgója büntetett is! A mérkőzés végén azonban Makai szólója után már nem maradt nyitott kérdés, nyögvenyelősen ugyan, de hoztuk a kötelezőt!
Itt szeretnénk mihamarabbi felépülést kívánni játékosunknak Hevesinek, aki a hét elején másik csapatában súlyos sérülést – bokatörést – szenvedett, így az idényben már biztosan nem léphet pályára! Várunk vissza Áron!

10. mérkőzés 2013.11.28. 20:30

Domino Kijev – eXtra 9-2 (4-1)**

G: Molnár 3, Makai 2, Módos 2, Takács, Katona**

DK: György –Takács, Makai, Módos, Molnár
Csere: Katona

A két csapat 2012 ősze óta minden szezonban megütközik. Az első meccset még az eXtra nyerte, de azóta kétszer is diadalmaskodtunk már felettük. A tabellára pillantva látható volt, hogy csapatunk kötelező győzelem előtt áll, hiszen az ellenfél a tabella végén foglalt helyet. A mérkőzés aztán úgy is alakult, ahogyan azt elterveztük, már az első percektől fogva fölényben játszottunk. Az első félidei 4 gólunkra csak 1-gyel tudtak válaszolni. Fordulás után sem változott a játék képe, pillanatnyi izgalmat - vagy inkább derültséget - csak Katona devecserizése okozott, aki ha nem ér bele a felívelt labdába, akkor az könnyen György kapus zsákmánya lett volna. Így azonban a DK hálójában kötött ki. Szerencsére a gól nem osztott, nem szorzott, Molnár mesterhármasával így is nagyarányú győzelmet arattunk!
Katona a mérkőzésen 75. alkalommal öltötte magára a Domino mezét! (Ezt meg is ünnepelte mindkét félnek szerzett góljaival!
JJJ) GRATULÁLUNK ROPPER!!!
A mérkőzés után a gólszerzők rögzítésénél derült ki, hogy valószínűleg ismét bírói baki áldozatai lettünk, mert Katona gólját egyszerűen nem számolták bele az eredménybe, így ténylegesen 9-2 lett a mérkőzés!

11. mérkőzés 2013.12.05. 19:00

Domino Kijev – CsakaBőr 1-4 (0-1)

G: Takács

DK: György –Takács, Makai, Módos, Katona
Csere: Molnár

A meccs előtt már tudható volt, hogy a bajnoki cím eldőlt, sőt a feljutás sorsa is, ugyanis a 2 C ligából csak a bajnokok és a jobb második kerül a következő szezonban a B ligába, és a másik csoport ezüstérmesének csak 1 veresége volt a szezonban. Így már „csak” a dobogóért játszottunk. Pontszerzésünk esetén biztos ezüstérmesnek tudhattuk volna magunkat. Már a meccs előtt érezni lehetett, hogy baj lehet. Nehezen lett meg a létszám, ráadásul a jelenlevők finomam szólva se voltak a toppon (Módos mellett ha elment volna egy gyerek, biztosan beb*szott volna a szagától, Makai a saját lábában esett el, Takács a tudattól részegült meg, hogy bekerült a keretbe, elérve így a 200. meccsét…) Az első félidő tükrözte is a látottakat, gólt csak az ellenfél ért el el védelmi hibából. A második játékrész sem lett sokkal jobb, 900. kapott gólunkkal már kettővel vezettek. Ezután még felcsillant egy kis remény Takács gólja után, de a köpkap meghúzása sem hozott sikert, sőt a végén még kaptunk kettőt. Mivel a nap későbbi meccsén a Csapatsport.hu nyert, így hármas holtverseny alakult ki. A másik két csapat ellen sikerült 0 pontot szerezni, így nemcsak az ezüstérem, de a dobogó is elszállt, 4. helyen végeztünk! Bravó Öreg!
Gratulálunk Takács Máténak, aki góllal ünnepelte 200. fellépését csapatunkban!
A szezon csapaton belüli gólkirálya ismét Módos Zoccer lett 13 góljával! Gratulálunk!