dominokijev
Mottónk

Meggyőződésünk, hogy egy DOMINOS számára az igazi beteljesülés az, hogy ha kemény küzdelem árán eléri kitűzött célját, majd megfáradva, de mégis diadalITTASan elfekszik a "csatatéren".

Csere: Hevesi

Ismét nekivágtunk a Villanyfényes Bajnokság II. ligájának, amelyben nem titkolt cél idén sem, hogy tavasszal már ismét az első ligában futhassunk ki a Bogdánfy centerpályájára. Látva a csoportbeosztást ez idén sem lesz egy sétagalopp! Az első meccsen olyan ellenféllel találkoztunk, akivel 2 évente szoktunk összefutni. 2009 őszén mi, majd 2011 tavaszán ők hagyták el győztesen a pályát.
Nem indult jól a mérkőzés, már az elején góllal nyitott a „kacaj”. Ezt Módos piramidális szabadrúgásával sikerült kiegyenlíteni. Az első félidőben több gól nem esett, egy harmatnyival talán a DK uralta a játékot. A második részt parádésan hozták le játékosaink. Igaz a vezető gól megszerzése nem ment könnyen, de Takács találata után már megnyugodtak játékosaink és végül György mesterhármasával megérdemelten arattunk nagy arányú győzelmet!

2. mérkőzés 2013.09.17. 19:00

Domino Kijev – Fellelkesültek 3-5 (2-3)

G: György, Makai, Molnár

DK: Krányecz - Takács, Nagy, Módos, Makai
Csere: György, Molnár

Aktuális ellenfelünkkel még nem találkoztunk fennállásunk során. Annyit tudtunk róluk, hogy tavasszal az első osztályból a legjobb helyen estek ki (9. hely) és az első fordulóban 5-0-s vereséget szenvedtek az ARC FC ellen. Hasonlóan kezdtük ezt a meccset is, mint a nyitófordulóban: az ellenfél szerezte meg a vezetést egy védelmi megingás után. Kis szerencsével sikerült egyenlíteni, Krányecz lövésébe (amely a kapu mellé ment volna) futott bele György, így a labda játékosunk testéről pattant a gólvonal mögé. Meglepően jó iram volt a pályán, ezt pedig a Fellelkesültek kamatoztatta. Kétszer is sikerült a Dominó kapujába találniuk. A félidő végén még Makainak sikerült a szépítés, miután Krányecz fellépett köpkap módba. A szünet után folytattuk köpkap játékunkat Krányeczcel, azonban hiába alakítottunk ki nagyobbnál nagyobb helyzeteket, gól nem sikerült szerezni belőlük. Az ellenfél azonban jól használta ki a helyzeteit és még a szerencse is melléjük szegődött, így ismét kettőre nőtt a hátrány. Molnár remek ballábas lövése után ismét meccsben voltunk, de először György (Krányecz kapufája után), majd Módos is üres kapura hibázott!!! Természetesen a foci íratlan törvénye szerint a kimaradt ziccerek megbosszulták magukat és a Fellelkesültek feltették a pontot az i-re 5. góljukkal.

3. mérkőzés 2013.09.25. 19:00

Domino Kijev – FociSCHták 4-1 (3-0)

G: György 2, Makai 2

DK: Pavlics - Takács, Nagy, Módos, Makai
Csere: György, Molnár, Krányecz

Tavasszal is egy csoportban volt a két csapat, az akkori meccsünkön súlyosnak mondható, 8-3-as vereséget szenvedtünk, így itt volt az ideje a visszavágásnak! A kezdő sípszóra (ami ugye igazából annyira nem is létezik J) a Focischták kapusa még nem érkezett meg, így egy mezőnyjátékosuk foglalta el a helyét. Ezt az előnyt azonban sikertelenül próbáltuk kihasználni. A helyzetek ugyan megvoltak, de hol a kaput se találtuk el, mint Rudolf Geri fénykorában, hol a vészkapusba lőttük a ziccereket, mintha Milinte mellett a DK játékosok is tippszmikszűtek volna! Pavlics próbált tanácsokat osztani a kispadon pihenő mezőnyjátékosoknak (mint hajdanán Mészöly mester a válogatottnál): „Próbáljunk okosan kapura lőni, ne csak erőből!” A tanácsot megfogadva a kispadról épp becserélt György kapott egy labdát, tolt rajta kettőt, majd távolról kapura küldte. A labda a kapufáról vágódott a hálóba! Neki ez az okos… J Közben megérkezett az ellen kapusa, így a gól után rögtön cseréltek. Jól tették, a következő gólt kb. nullszögből kapta, majd egy kapu fele csorgó labdát engedett a gólvonal mögé. Mindkét találatot Makai jegyezte. Lehet, hogy a hálóőr késésének oka, hogy sokan álltak sorban előtte a lottózónál? Ez talán sosem tudjuk meg, azt viszont valószínűsíthetjük, hogy a kaposvári Csabi többet nem gyün Focischták meccsre! A második játékrészben 1-1 gól és több Pavlics bravúr született, így az első félidő előnye elég volt a 3 pont begyűjtéséhez.

4. mérkőzés 2013.10.08. 21:00

Domino Kijev – Joga Bonito 4-3 (2-2)

G: Módos, Nagy, Molnár, Takács

DK: Pavlics - Molnár, Nagy, Módos, Makai
Csere: György, Takács, Krányecz, Bitay

Soros ellenfelünk tavasszal III. ligát nyert és a forduló előtt veretlenül 2-1-0-ás mutatóval a tabella második helyén állt. Az újonc gárdákkal mindig óvatosnak kell lenni, ők jelentik ugyanis a Villanyfényes Bajnokság vérfrissítését (pl: Kráken, Stabilizátorok, Bizsda. Ők az I. ligáig is eljutottak). A Joga Bonito harmadik vonalban lőtt 70 gólja is tekintélyt parancsolónak tűnt. Az első néhány percben ellenfelünk dominokijevamásodikfélidőelsőötpercében-es játékkal rukkolt elő. Módos érezvén a dögszagot, le is támadta a saját kapujuk előtt adogató kék mezeseket, belelépve a kapus felszabadító lövésébe pedig gólt szerzett 1-0. A kapott gól felébresztette a JB-t és egy kapufával válaszolt, majd az egyenlítés is összejött 1-1. Egyre jobban beszorultunk, nem ízlett az egész pályás letámadás. Nem is tudtuk saját játékunkat játszani. Egy klasszikus kontrából azonban Nagy-Makai-Nagy összjáték után az utóbbi visszavette a vezetést, de egy eladott labda után még a fordulás előtt egyenlített a JB 2-2. A második 25 percben továbbra is letámadással operált a Joga, mi pedig hosszú labdákkal próbálkoztunk. Ezekből két gólt is szereztünk. Előbb Pavlics labdáját Molnár csúsztatta a kapuba, majd Bitay indításából Takács meglőtte 100. gólját a Domino-ban, ami kétgólos biztos előnyt jelentett 4-2. A mérkőzésből azonban még sok volt vissza. A JB rendkívül dinamikus sok egy-egy elleni párharcot felvállaló sokmozgásos játékkal többször is összekuszálta a védekezésünket. Egy kapusról kipattanó lövéssel szépítettek is 4-3. A hátralévő időben már csak az eredmény tartására koncentráltunk, nem cifráztuk ha "égett a ház". Egy sportszerű, szimpatikus focit játszó Joga Bonito-t sikerült megvernünk. Rendkívül kiegyenlített a mezőny idén, így minden egyes győzelem sokat számíthat a végelszámolásnál.
Gratulálunk Takácsnak, aki góljával belépett a „szazadosok” sorába!

5. mérkőzés 2013.10.17. 19:00

Domino Kijev – Csillagrombolók FC 4-3 (2-1)

G: Módos, Makai, Molnár, Takács

DK: Pavlics - Takács, Krányecz, Módos, Makai

A két csapat jópárszor találkozott már egymással története során, de a Domino egyszer sem hagyta el vesztesen a pályát. A régebbi 3 győzelem mellett legutóbb idén nyáron 1-1-re végeztek a csapatok. Az első félidőben Módos és Makai találatára a rombolóknak csak egy válaszuk akadt, így előnnyel vonultunk szünetre. Fordulást követően kiegyenlítettebb mérkőzés folyt a pályán, de Takács és Molnár is betalált. Mivel az ellenfél is csak két gólt tudott szerezni a második részben, így nem szakadt meg veretlenségi sorozatunk a Csillagrombolók ellen.

6. mérkőzés 2013.11.06. 20:00

Domino Kijev – ARC FC 4-1 (3-1)

G: Módos 3, Makai

DK: Pavlics - Takács, Molnár, Módos, Makai
Csere: György, Krányecz, Nagy, Bitay

Az egyik legrégebbi párosítás, amelyben csapatunk szerepel, az a DK – ARC FC. Legutóbbi két meccsünket ugyan megnyertük ellenük, a mérleg azonban még így is feléjük billen, hiszen előtte 3 vereség és 2 döntetlen született. Hamar hátrányba kerültünk, amikor egy szöglet után elaludt a védelem, amelyet könyörtelenül kihasználtak. Szerencsére azonban a gól felélesztette a csapatot, és gyors egymásutánban hármat is berámoltunk az arcok kapujába. Makai egyszer, Módos pedig kétszer volt eredményes. A második félidőre alábbhagyott a lendület, de Módos harmadik góljával így is magabiztosan gyűjtöttük be a győzelemért járó 3 pontot!

7. mérkőzés 2013.11.12. 21:00

Domino Kijev – Centeam 3-2 (2-0)

G: Krányecz 2, György

DK: Pavlics - György, Molnár, Módos, Makai
Csere:  Krányecz, Takács, Bitay

A statisztikákat böngészve láthatjuk, hogy eddig négyszer találkozott a két gárda. Szemszögünkből az eredményesség: 3 győzelem, 1 vereség. Legutóbbi meccsünkön, 2012 tavaszán még az első osztályban nyertünk ellenük 4-2-re. Az első félidőben már érezni lehetett, hogy erre a napra nem tudtak igazán felpörögni játékosaink. A Centeam visszahúzódása és altató játéka sikeres volt, nem értük el a kellő hőfokot. Szerencsére így is kétgólos előnnyel mehettünk szünetre. Előbb Módos találta el a kapufa mellett szotyizó György hasát, ahonnan a labda a kapust érintve a hálóban kötött ki, majd Takács oldalberúgása után Krányecz lőtte ki a hosszú sarkot. Érezhető volt, hogy még 1-2 gól és az ellenfél teljesen megtörik. Ehhez azonban a mutatott játék rettentően kevés volt! Rossz döntések, eladott labdák, fegyelmezetlen védekezés jellemezte a Dominót. Pavlics két kontrát is hatástalanított, a harmadik rávezetésüknél azonban már ő is tehetetlen volt. Feketelevesként zúdult a csapatra, hogy újabb eladott labda után már döntetlen volt az állás! 2-2-nél Fortuna is mellénk állt, amikor is a kapufánkról kifelé pattant egy labda. A csapat és a három pont megmentője ezúttal Krányecz volt, aki Makai passzából lőtte be második gólját megszerezve ezzel a három pontot.

8. mérkőzés 2013.11.20. 20:00

Domino Kijev – Ládidádi 4-3 (1-1)

G: Makai 2, Krányecz, Molnár

DK: Pavlics - Takács, Nagy, Módos, Krányecz
Csere:  Makai, György, Bitay, Molnár

A szezon egyik legfontosabb meccse köszöntött ránk, hiszen mindkét csapat a bajnoki címért küzd. Nekünk eddig egyetlen vereségünk volt, míg a Ládidádi eddig veretlenül, egy döntetlennel állt a tabellán. A két csapat már régóta ismeri egymás, már-már örökrangadónak hívható minden egyes összecsapás! A sors furcsa fintora, hogy minden naptári évben csak egyszer játszik egymással a két csapat, tehát minden második szezont külön osztályban töltjük. 2010 óta DK szempontból a vereség-győzelem-vereség sor alakult ki, tehát jó lett volna, ha ezt nem most törjük meg és ismét diadalmaskodunk. Annál is inkább, mert legutóbb 2012 tavaszán már-már megalázó 10-3-as vereséget szenvedtünk! Az esős időjárás miatt csúszós pályán feszült egymásnak a két együttes. Tudtuk, hogy szorosan kell az emberek mellett állni, nem szabad hogy ezen a „taknyos” pályán lövéshez jussanak, mert a kapusoknak borzasztóan nehéz dolga lesz. Ennek ellenére sajnos pont egy ilyen távoli lövésből szerzett vezetést a Ládidádi! Ezután főleg mezőnyjáték folyt, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. Néhány perccel a félidő lefújása előtt Molnár passzából Makainak sikerült az egyenlítés! Nagyon fontos volt ez még a pihenő előtt! Fordulás után egy megismételt szögletnél maradt teljesen üresen Krányecz, aki Takács passzát váltotta gólra! Nem sokáig tartott a DK vezetés, ezután felváltva potyogtak a gólok. Makai gyönyörű lövése utáni második góljára is volt válasza az ellenfélnek, sőt kis szerencsével náluk lehetett volna az előny. Először egy saját hatosunkon belül eladott labdát kellett Pavlicsnak még a gólvonal fölött kikanalaznia (a labda nagy része már a kapuban volt, de nem teljes terjedelmében!), majd egy lövés utáni kapufa borzolta a dominós idegeket. A végjáték azonban nekünk sikerült jobban! Módos fantasztikus csellel húzta el a labdát a hatos vonalán a kirobbanó kapus előtt, majd azt sarokkal továbbítva adott gólpasszt a támadással érkező Molnárnak, aki nem hibázta el a rövid oldalt! Pár perc volt már csak hátra, a Ládidádi támadásban folyamatosan mezőnyjátékost cserélt a kapusa helyére, de eredménytelen maradtak a próbálkozásaik. Főleg mert még Pavlics is védett egy hatalmasat az egyik lövésnél! Ezzel saját kezünkben maradt a feljutás és bajnoki cím sorsa, de nagyon oda kell tenni magunkat a maradék meccseken is!
Gratulálunk Bitay Zsoltnak, aki a meccsen húzta magára 125. alkalommal a Domino mezét!

9. mérkőzés 2013.12.03. 20:00

Domino Kijev – Kóma Sutra 5-1 (3-1)

G: Módos 3, Nagy, György

DK: Pavlics - Takács, Nagy, Módos, György
Csere:  Makai, Krányecz, Bitay, Molnár

A szebb napokat megélt Kómát idén már kétszer is megvertük (tavasszal 3-1, nyáron 4-3). Ahhoz hogy célunkat elérjük semmi esetre sem szabadott hibázni, mindenképpen kellett a 3 pont! A meccs első percei tapogatózással teltek, mindkét csapat kereste a fogást a másikon. Meglepetésre a vezetést a Kóma szerezte meg, egy gyorsan elvégzett bedobás/szöglet (ebből később kisebb vita is volt) után. A gól felébresztette csapatunkat, egyre többet tartózkodtunk az ellen térfelén. Ennek meg is lett az eredménye, Takács passza után Nagy csinált a kapussal szemben egy hidegvérű talppal elhúzós cselt, majd az üresen maradt kapuba továbbított! Nagynak ez a szép találat volt a 100., amelyet a csapat színeiben szerzett! A remek napot kifogó játékosunk ezután is lendületben maradt, még ebben a félidőben kiosztott Módosnak két gólpasszt! Ezek közül a második egészen zseniálisra sikerült, a két játékos legalább háromszor kényszerítőzött egymással, miközben a másik csapat játékosai szinte „kómába” estek a labda keresésétől. A második játékrészben se tudott újat mutatni az ellenfél, sőt egy elképesztő kapushiba miatt Módos megszerezte a harmadik gólját is! (A kapus igyekezett egy labdát a szöglet elöl megmenteni, benn is tartotta azt, de éppen az ott tartózkodó DK játékos előtt állította azt meg.) A pontot az i-re György tette fel, aki egy szerzett labdát ívelt be saját térfeléről az üresen tátongó kapuba. (A kapusuk támadásnál feljött mezőnybe).
A riválisaink meccseinek alakulása miatt már matematikailag is eldőlt, hogy a tavaszi idényt biztosan a legmagasabb osztályban fogjuk kezdeni!
Gratulálunk a feljutáshoz és Nagy Marci 100. góljához!

10. mérkőzés 2013.12.11. 21:00

Domino Kijev – catenaccio 4-3 (2-2)

G: Makai, Takács, Nagy, György

DK: Pavlics - Makai, Nagy, Módos, György
Csere:  Takács, Krányecz, Molnár

Úgy léphettünk a Bogdánfy 2-es pályájára, ha nyerünk és esetleg másnap a Kánaán vereséget szenved, akkor az elhalasztott egymás elleni meccsünktől függetlenül már bajnoknak mondhattuk volna magunkat! Talán ez a nagy teher volt az, ami miatt nem úgy alakult a meccs, ahogy mi azt szerettük volna. Pár perccel a kezdés után egy rövidre sikerült hazaadás után vezetést szerzett az ellenfél. Görcsösen próbáltunk belerázódni a meccsbe, de ez nem igazán akart sikerülni. Végülis Makai labdaszerzése utáni gólja indította be a DK szekerét, amin Takács egyéni akciója utáni lövése lökött egyet! Ahhoz hogy ne legyen felhőtlen öröm a szünetben, ismét egy védelmi hiba kellett, ami után egyenlítettek! A feketeleves jött a második felvonásban. Mondani sem kell, saját hibánkból kaptunk ismét egyet. A játék továbbra sem állt össze, nagyon statikus volt az egész csapat. György távoli lövésével sikerült az egyenlítés, ezután Krányecz kétszer is ordító ziccert hibázott a kapu előtt! Az utolsó percekig kellett várni arra, hogy valahogy begyötörjük a győztes találatot, amelynek szerzője Nagy volt!
Mivel a mérkőzést követő nap a Kánaán vereséget szenvedett, így matematikailag is biztossá vált, hogy a 2013. őszi Villanyfényes Bajnokság II/B ligájának a győztese a DOMINO KIJEV csapata lett!
Az elhalasztott mérkőzés pótlásának szervezése jelenleg is folyik, így még nem biztos, hogy befejeztük az idényt!