dominokijev
Mottónk

Meggyőződésünk, hogy egy DOMINOS számára az igazi beteljesülés az, hogy ha kemény küzdelem árán eléri kitűzött célját, majd megfáradva, de mégis diadalITTASan elfekszik a "csatatéren".

Csere: Katona

Ismét nekivágunk az ELTE ligának, ahol a tavalyihoz hasonlóan ismét a C ligába kaptunk besorolást. A csapat a Villanyfényes Bajnokságot tartja az elsődleges prioritásának, de itt az ELTE-n is mindent megteszünk a csoport megnyeréséért! Az első meccsen azt a Külker FC-t sodorta utunkba a sors, akit egy hónappal ezelőtt, a téli bajnokságban 5-2-re vertünk el. Most is szenzációsan kezdtünk, Molnár az első percben egy szép lövéssel vette be az ellenfél kapuját! Az egyenlítésnél György kapus nem állt a helyzet magaslatán, amikor is szinte nullszögből a kapufánál állva kapott a rövidre egy találatot… A szituációra jellemző volt, hogy az ellenfél hálóőre el sem hitte, hogy a lövés utat talált a halóba. A félidőben még itt is és ott is egy-egy szöglet utáni gól született. A második játékrészben az ellenfél vette át a vezetést, amikor is a második góljukhoz kísértetiesen hasonlító találatot értek el egy szögelt után. Mindkétszer kapusunk lábai között talált utat a játékszer. 7 perccel a vége előtt Takács iramodott meg a bal szélen és ballal egy szép gólt ragasztott a kapuba, ezzel pár perccel a vége előtt ismét X volt. A meccs embere Takács lett, aki néhány perc múlva előző találatához hasonlót ért el, eldöntve ezzel a 3 pont sorsát!

2. mérkőzés 2014.03.27. 19:45

Domino Kijev – Emericus 3-1 (0-1)

G:  Székely 2, Molnár

DK: György - Székely, Módos, Molnár, Takács
Csere: Katona, Krányecz

Második meccsünk az ellen az Emericus ellen volt, akivel az utóbbi időkben mindig találkozunk az eltés bajnokságokban. Még soha nem szenvedtünk el velük szemben vereséget. A mérlegünk 3 győzelem és 1 döntetlen (ez épp a legutóbbi meccsünk volt a télen). A szakvezetés Krányeczet jelölte kezdő kapusnak, de játékosunk nem érkezett meg a pályára a kezdő sípszóra – később ezt a BKV-ra fogta… -, így György vállalta  a portás szerepét. Szerencsére néhány perc késéssel, de a pályára ért később Krányecz is. Nem tudjuk, hogy Györgyöt ez a kis intermezzo zavarta-e meg, de miután mezőnyjátékosként a pályára lépett, az első félidő közepén a kezdőkörnél cselezgetésbe kezdett, amelynek eredménye egy eladott labda és egy Emericus gól lett. (Bravó Öreg…) A gól után ellenfelünk nem is próbált támadni, de sajnos ezt a lagymatag stílust mi is átvettük, így hátránnyal fordultunk. A második játékrészben sem villogtunk, azonban így is sikerült gólokat szerezni. Az egyenlítés Molnár nevéhez fűződik, aki Katona gyönyörű passzát helyezte a gólvonal mögé. Sajnos a szituáció előtt Molnár bokája megsérült, így gólja után le kellett cserélni és vissza sem tudott térni. Jobbulást! A vezetést Székely góljával szereztük meg, amikor is kilőtte a pókokat a bal felsőből. Pár perccel a vége előtt a teljesen szétesett emericus védekezést ismét Székely használta ki. Ezzel sikerült megőrizni veretlenségünket ellenfelünkkel szemben.

3. mérkőzés 2014.04.03. 19:45

Domino Kijev – Anonymus 6-4 (3-0)

G:  Módos 2, Molnár 2, Krányecz, Makai

DK: György - Makai, Módos, Molnár, Krányecz
Csere: Takács

Legutóbbi összecsapásunkon, tavaly ősszel csapatunk szinte megsemmisítő, 10-1-es verést mért az Anonymusra. Mostani meccsünk első félideje is jól alakult, sima 3-0-lal fordultak a csapatok. Lehetséges, hogy a komoly előny miatt fejben már a meccs utáni „egysör”-nél jártak játékosaink, mert a második félidő eleje elég katasztrofálisra sikeredett. Először György rontott ki kapujából Zrínyi módjára a labdával, aminek a félpályán labdaeladás és ellenfél általi ívelés után gól lett a vége. Majd még két védelmi hibát hoztunk össze, ami után már döntetlen állt az eredményjelzőn! A félidő második felére azonban ismét összeszedte magát a gárda és a két lőtt gól után még az is belefért, hogy György ismét egy oltárit hibázzon. Egy saját védője általi szerelés után hazafelé tartó labdát egy akkora terpesszel várta, hogy arra még az Aranypók Varroda összes dolgozója sem tudott volna megfelelő méretű kötényt készíteni. Annak rendje és módja szerint a labda el is ment a keze és lába között! Ismétlés esténkén az Eurosport Wattsup-jában! J Gratulálunk a csapatnak, hiszen ez a győzelem volt a jubileumi 50. győzelem az ELTE ligában!

4. mérkőzés 2014.04.10. 19:00

Domino Kijev – Gépállat 5-2 (2-1)

G:  Módos 2, Makai 2, Krányecz

DK: Pavlics - Makai, Módos, Katona, Krányecz

A negyedik fordulóban két eddig 100%-os csapat feszült egymásnak. Az első percekben csapatunk dominált, Módos szögletéből Makai már korán megszerezte a vezetést, majd Módos használta ki az ellenfél kapusának bizonytalanságát és növelte tovább az előnyt. Ezután kicsit megtorpantunk, éledezni kezdett a Gépállat. A félidő vége felé pedig sikerült is szépítenie. A második játékrészben nekünk rontott az ellenfél. Ugyan akadtak lövéseik de ezek nem jelentettek komolyabb veszélyt a DK kapujára. Krányecz és Takács többször is kivállóan lépett bele a zöld-fehér lövésekbe. Makai felezővonalról elvégzett mértani pontos szabadrúgásával teljesen demoralizálta az ellent, Takács bokapassza után pedig Módos góljával már 3-al vezettünk. Krányecz is elcsípett egy labdát egy rossz passz után, és a kapuba bombázott. A végén még szépített a Gépállat, majd az utolsó pillanatban egy kapufát is lőtt, de ma nem volt kérdés, hogy melyik csapat viszi haza (Macskába?) a három pontot.

5. mérkőzés 2014.04.24. 18:15

Domino Kijev – 1899 5-0 (2-0)

G:  Módos, Makai 2, György, Molnár

DK: Pavlics - Makai, Módos, György, Molnár

Eddig két alkalommal találkozott egymással a két csapat. Az első mérkőzést csapatunk nyerte 5-0ra. Az előző szezonban azonban 4-2-es vereséget szenvedtünk. Lehetőségünk volt tehát a visszavágásra. Gyorsan vezetést is szereztünk Molnár partrúgása után Módos robbant be a kapu elé és vágta a labdát a hálóba, majd Makai nevű tankunkról pattant le az egyik védő és célzott pontosan. Az első játékrész krónikájához tartozik még egy meg nem adott DK gól (Makai) illetve egy Pavlics kapujának oldalsó lécéről kijött 1899-fejes. Fordulás után Makai ismét távolról lőtt a bal alsóba, majd mikor egy az egyben vezette a kapusra a labdát hátulról/háturú buktatták, szabadrúgás, emberelőny. A 2 perc során többször is el találtuk a kaput, de vagy a kapus hárított vagy a kapufa, sőt egy kontrából csak az égieknek köszönhettük, hogy az üreskaput nem sikerült eltalálnia az ellenfélnek. Miután kiegészültek György lőtt a rövid alsóba, majd az utolsó percben egy gyorsan elvégzett partrúgás után szintén György vezette keresztbe a labdát majd adott középre, ahol Molnár várta a labdát és beállította az 5-0-s végeredményt.

6. mérkőzés 2014.05.01. 21:15

Domino Kijev – Polszki 7-2 (3-1)

G: Makai 4, Krányecz 2, György

DK: György - Makai, Módos, Katona, Takács
Csere: Molnár, Krányecz

Eddig háromszor találkozott a két együttes, mindhárom meccsen csapatunk hozta el a 3 pontot. Jobb lezárást nem is tudtunk volna elképzelni egy Munka Ünnepének, mint éjjel 21:15-kor focizni… Kicsit még csúszott is a kezdés, mivel Takács esése után még mindig ragaszkodik a biciklijéhez, ami mint tudjunk nem Domino kompatibilis, míg Krányecz és Molnár kéz a kézben futottak be a kezdés után 5 perccel. Reméljük nem a Váci utcáról… Az első félidőben már bizonyítottuk, hogy a tabellán elfoglalt helyezések nem a véletlen művei, a 3 dominós gólra, csak egy büntetőből tudott válaszolni a „lengyel” gárda. A hatméteres lövést György jól érezte hova szánja a végrehajtó, de az erős löketbe csak beleütni tudott, amely így a jobb felsőben kötött ki. Fordulás után sem sokat változott a játék képe, csapatunk tovább folytatta gólerős játékát. Makai megrúgta a mérkőzésen 4. (!) gólját is. A végjátékban kapusunk pillanatai következtek: először egy lehúzott beadással iramodott meg szélvészgyorsan (J), melynek vége egy jól eltalált parasztbelsős gól lett, majd ezt szinte lemásolva, de a kontra végén Krányeczet kiszolgálva tettük a meccs végére a pontot! Sajnos a második félidőben egy ártatlan szituációban Módos vádlisérülést szenvedett, és nem is tudta folytatni a találkozót. Jobbulást!

7. mérkőzés 2014.05.08. 20:30

Domino Kijev – BSC FC 2-1 (2-1)

G: Molnár, Makai

DK: Krányecz - Makai, Molnár, György, Székely
Csere: Takács, Hevesi

Igen fontos meccsre készültünk, hiszen az eddig számunkra ismeretlen BSC FC a dobogón állva, a bajnoki címbe is beleszólhatott volna, egy DK győzelemmel azonban minden bizonnyal elhessegethette volna ezeket az álmokat az ellenfélnél. Sajnos gólerős csatárunkra, Módosra a múlt heti sérülés után még nem számíthattunk, azonban a csapatba visszatért a hosszú kényszerpihenő (bokatörés) után Hevesi. Az első percekben érezhető volt, hogy egyik csapatnak sem lesz sétagalopp ez a meccs, kiegyenlített erők küzdöttek egymással. A vezetést a BSC szerezte meg egy elég mókás góllal. Krányecz próbálta a szögletzászló környékén a csatár lábára rúgni a labdát, hogy azután kirúgás következhessen, azonban ötlete rosszul sült el, a labda a kaputól 7 méterre álló ellenfél fejére vágódott, ahonnan pedig az üres kapuba pottyant. Játékosainkat feltüzelte a gól, hajtottak az egyenlítésért. Érdekes, hogy ez az egyenlítés egy olyan szituációból keletkezett, amelyből általában mi szoktunk gólt kapni. A fehér mezes gárda végzett el egy szögletet, a labda a hosszú kapufáról pattant ki, szerencsére egy DK játékoshoz, aki azonnal indította a félpályánál labdát váró Molnárt, aki a kapussal szembeni egy vs. egy-et nem hibázta el. Az egyenlítés után a vezetést is sikerült megszerezni. Makai végezhetett el jó 10 méterről egy szabadrúgást, amelyet a sorfal mellett, a kapus támaszkodó lábához helyezett el, akinek így nem sok esélye volt a hárításra. Még a szünet előtt növelhettük volna előnyünket, azonban György a vele szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt borzalmasan, félmagasan a kapus kezeihez lőtte. Fordulás után még nagyobb nyomás helyeződött Krányecz kapujára, de vagy kapusunk, vagy a kapufa mindig a helyén volt (vagy az ellen játékosai, akik rendre tesztelték a labdafogó háló ellenállását…). Mivel a dominósok is kihagyták azt a néhány lehetőséget ami adódott, így az eredmény már nem is változott. Érdekességként szeretnénk megemlíteni, hogy a saját bevallása szerint 15 éve futsalbíró spori abban a szituációban, amikor a BSC elcserélte magát, és plusz egy fővel volt jelen a pályán, csak szabadrúgást ítélt és sárgalapot adott. Lehet, hogy a mi tudásunk a kétperces büntetésről téves… J
Fontos itt megjegyezni, hogy az a meccs volt csapatunk fennállásának 300. lejátszott meccse! Gratulálunk minden jelenlegi és volt játékosunknak!

8. mérkőzés 2014.05.15. 17:30

Domino Kijev – Sevilla Sekanál 7-1 (1-0)

G: György 3, Molnár 3, Makai

DK: Katona - Makai, Molnár, György, Módos
Csere: Krányecz, Hevesi

Krányecz késése miatt Katonának kellett kezdenie a kapuban. Annak ellenére, hogy csak „beugró” volt több remek védést is be kellett mutatnia az első percekben, amíg a későn jövő portásunk be tudott állni. Az ezen a napon Budapestre érkező Yvette (ciklon) nagyon megnehezítette a csapatok dolgát, a pályán szinte állt a víz, illetve az eső is esett rendesen. Nagy játék nem is alakulhatott ki ilyen körülmények között, György jól eltalált lövésével azonban így is előnnyel vonultunk a szünetre. A második félidőben aztán a ciklon mellett góllavina is lesújtott, méghozzá csapatunktól! Hozzá kell tenni, hogy több találatunk is a csúszós talajnak, illetve annak volt köszönhető, hogy az „evőeszköztelenek” kapujában a mezőnyjátékosok váltogatták egymást. György és Molnár is mesterhármast ért el, míg a másik oldalon egy szabadrúgásból született a Sevilla egyetlen gólja.

9. mérkőzés 2014.05.22. 21:15

Domino Kijev – Holland Lovasok 1-1 (0-0)

G: Makai

DK: Katona - Makai, Molnár, Krányecz, Módos
Csere: György, Hevesi, Takács

A forduló előtt már biztos volt, hogy ha a Domino behúzza mind a 6 pontot a tabella hátsó felébe tartozó ellenfelei ellen a következő meccseken, akkor az utolsó összecsapás már tét nélküli lesz, anélkül is megnyeri a bajnokságot! Jó szokásunkhoz híven most is volt egy elkéső, nem más, mint a meccsre kijelölt kapus, György, így Katona kezdett az egyes számú mezben. A kapuscserén kívül az első játékrészben annyi esemény sem történt, mint egy péntek délután a falusi nyugdíjasklubban! Nyoma sem volt annak, hogy itt bizony jó lenne mindenképpen győzni csapatunknak. 0-0-lal kezdődött tehát a 2. félidő, amelyben ahelyett hogy a DK nyolcat rúgva bebiztosította volna a győzelmet, még a narancsosok szerezték meg a vezetést egy jól eltalált lövéssel. Ekkor már jobban kezdett csípni a gatyákban a pisi, de a gól sehogy sem akart összejönni. Végül egy szinte már szokványosnak nevezhető Módos-Makai akció után sikerült csak sikerült begyötörni egyet, de ez pont arra volt elég, hogy izgalmassá tegyük még az utolsó fordulót is!

10. mérkőzés 2014.05.29. 18:15

Domino Kijev – ELTEcon 5-1 (2-0)

G: Makai, Molnár, Krányecz, Takács, Módos

Ismét korai időpontban játszott a csapat a bajnokságban, de szerencsére Takács sem a bicikliről esett be a pályára és Ropper sem a Váci utcáról nézte a csapat kezdő rúgását, így a “megfelelő” bemelegítés után álltunk fel a kezdésre. A sors fintora, hogy az ellenfél eddigi egyetlen győzelmét éppen a Holland Lovasok ellen szerezte, akik ellen fiaink a múlt héten nagy küzdelemben kiharcolták az egy pontot érő döntetlent… Az időjárás ismét megmutatta, hogy milyen szeszélyes tud lenni ez a tavasz, hiszen az előző monszun, majd a tavaszi zimankó után kellemes 26-28 fokban és ahogy Zoccer mondaná 450%-os páratartalomban csaptak össze a felek. Az első percekben megmutatkozott, hogy a Domino számára csak a győzelem elfogadható, azonban ez egyelőre csak helyzetekben, mintsem gólokban. Zoccer maradt le éppen egy jól bevált oldalrúgás variáció után, később Tomi lövését fogta a kapus. A gólcsendet Makai törte meg, aki Módos szöglete után érkezett menetrendszerűen a hosszúra, meglőve ezzel a DK fennállásának 1400. gólját! A gól felszabadított a Domino játékát, amely a tetszetős akció végén Molnár góljával már kettőre növelte az előnyt. Sajnos olyan események is történtek, amelyek mellett nem mehetünk el szó nélkül. Kapuban ismét GYD állt – ami azt jelentette, hogyha a Domino esetleges büntetőt kap, akkor azt kapusunk végzi el – Szent Péter rámosolygott vitéz gyermekünkre, hiszen Molnárt úgy kaszálták el a hatoson belül, mint Pavlics pár hete a határban a lucernát… azonban Dani úgy döntött, hogy idén másodjára kihagyja… így a büntető rúgási privilégiumot határozatlan időre felfüggesztettük. J A fordulás után a végig agilisan játszó Krányecz–Módos kettős összjátékából az előbbi rúgta meg szezonbeli 5ik gólját. Ami külön őrömmel tölti el a csapat lelkes szurkolóit, hogy Csabi végre nem csúszva, mászva szerzett gólt. Ropper átadásából Módos lőhetett volna kapura, azonban a labda a lába alá került így a helyzet kimaradt. Takács - aki egész meccsen jól védekezett - tette fel a koronát saját fejére egy szépségdíjas góllal. Majd Módos törte meg a 4 meccs óta tartó gólválságát, egy szép akció végén. Sajnos ezek után már az egész csapatot elkapta a „heve” hiszen a gól szerzés iránt érzett mámor úgy bódította meg a csapat tagjait, mint fiatal őzbakot a tavaszi erdő homályában elillanó suta látványa… Szebbnél szebb akciókat dolgoztunk ki, de a végén mindig csak egyetlen apró szépséghiba volt… Örömteli három pont, a bajnoki cím sorsa az utolsó fordulóban fog eldőlni.

11. mérkőzés 2014.06.05. 17:30

Domino Kijev – Csabagyöngyei MTE 1-2 (0-1)

G: Módos

DK: Pavlics - György, Makai, Módos, Hevesi
Csere: Takács, Katona

Úgy alakult, hogy épp az utolsóra fordulóra maradt a bajnoki döntő! Mindkét csapat veretlenül állt a mérkőzés előtt, de a Domino volt kedvezőbb helyzetben kevesebb döntetlenje miatt. Így már egy X is csapatunk bajnoki címét jelentette volna! Az első félidőre rá is nyomta a bélyegét a nagy tét, inkább mezőnyjáték folyt, mintsem a kapuk forogtak volna veszélyben. Érdekes bírói felfogással találtuk szembe magunkat, minden apró faultnak tűnő cselekményt lefújtak, így gyorsan gyarapodott a strigula a DK neve mellett. Még a félidő vége előtt befújták 6. szabálytalanságunkat is, így jöhetett a 10 méteres büntető. A csabai játékos nagy erejű lövését Pavlics nem tudta hárítani, így ők vonultak előnnyel a szünetre. Fordulás után nagy erőket mozgósítottunk az egyenlítésért, de valahogy ezen a napon semmi sem akart összejönni. 5 perccel a vége előtt azonban Módos villant egyet, és jó 10 méterről hatalmas gólt ragasztott a bal felsőbe! Ezzel kezünkben volt a bajnoki cím! Sajnos a bírói felfogás nem változott, így megint már büntetőrúgás közelében jártunk. Valószínűleg ezért hagyta György szabálytalanság nélkül, hogy az utolsó percben a jobb oldalon meghúzza a labdát az ellenfél támadója, aki a szögletzászlótól így középre adhatott. A labda elment Módos lába alatt, épp Pavlics kezébe, aki azonban szerencsétlen nyúlt hozzá és kihagyhatatlan ziccerbe került az érkező csabagyöngyei támadó. A csatár köszönte szépen, és góljával megnyerte csapatának a bajnoki címet! Érdekesség, hogy ez a gól volt a DK fennállásának 1000. kapott gólja! Ezt sajnos elbuktuk, de jövőre kettőzött erővel térünk vissza!
A csapat és egyben az egész C liga gólkirályi címét Makai Kiki szerezte meg 13 góljával! Gratulálunk!