dominokijev
Mottónk

Meggyőződésünk, hogy egy DOMINOS számára az igazi beteljesülés az, hogy ha kemény küzdelem árán eléri kitűzött célját, majd megfáradva, de mégis diadalITTASan elfekszik a "csatatéren".

Csere: Krányecz

Az edzőtáborban megsérült Módost, az ifjú családapa Molnárt és a GDP-t termelő Bitay-it is nélkülözni kényszerültünk az első fordulóban. A másik oldalon az a Kráken melegített, akiktől tavasszal 4-2-es vereséget szenvedtünk. Az első 10 percet csere nélkül játszottuk, mivel Kránecznek nem sikerült megterveznie a napját, így elkésett. Sajnos gyorsan két gólos hátrányba kerültünk. Előbb a bal oldalról takarásból előtt labda kötött ki Pavlics kapujának jobb felső sarkában, majd egy cizzert löbböltek át kifutó kapusunkon. Szerencsére Makai lövésével gyorsan szépíteni tudtunk. Ez volt Kristóf 200. gólja a Domino Kijev-ben! Míg mi a kapufát tudtuk csak megzörgetni, addig az ellen újabb gólt szerzett egy lefordulás után, így két gólos hátránynál cseréltünk térfelet 1-3. A második félidőre úgy tűnt, hogy az első 25 perces tempóját a Kráken már nem tudja diktálni, viszont cserék híján sajnos nem tudtunk változtatni a játék képén, így továbbra is csak távoli lövésekkel próbálkoztunk. Egy ilyen alkalmával Nagy bődületesen nagy gólt ragasztott a jobb felsőbe, amikor a félmagasan érkező labdát kapásból lőtte el. Feljöttünk tehát egy gólra, de az egyenlítés nem sikerült, sőt a végén egy jobb oldali akció után a Kráken ismét kipókhálózta a kapunkat, így vereséggel kezdtük az idényt.

2. mérkőzés 2014.09.22. 19:00

Domino Kijev – FociSCHták 5-3 (1-1)

G: Makai 2, Nagy, György, öngól

DK: Pavlics - Nagy, Krányecz, György, Makai
Csere: Takács, Bitay, Módos

Ötödször találkozott a két csapat a Villanyfényesen: 2-2 Domino és Focischták győzelmet találtunk az archívumban. Módos sérülés után játékra jelentkezett valamint Bitay is bemutatkozott az őszi szezonban. Mindkét csapat figyelt a védekezésre, fegyelmezetten visszazárt a saját térfelére. Kevés gyors akcióra adódott lehetőség az első percekben. A Focischták hosszabb támadásépítéssel, míg a DK a hosszabb labdákkal próbálkozott. A vezetést György labdaszerzése után Makai révén mi szereztük meg, ami után a Focischták magasabb fokozatba kapcsoltak, de vagy Pavlics vagy a kapufa állta a labda útját. A sok lehetőségből azért egyet sikerült kihasználniuk, így 1-1-es döntetlennel fordultunk. A második félidőben nem változott a játék képe. A Focischtáknál volt többet a labda, de Nagy egy kontra végén higgadtan a kapuba lőtt, így újra nálunk volt az előny. Nem tudtuk sajnos sokáig tartani azt, ismét egyenlített az ellenfél. Módos beadása után egy öngóllal harmadszor is megszereztük a vezetést, de egy szabadrúgás után nem figyeltünk, így újra egyenlített a Focischták. Ez volt a 775. gól, amit a Villanyfényes bajnokságban a csapatok a Dominonak lőttek. Érezhető volt, hogy aki a negyedik gólt lövi nagy valószínűséggel megnyeri a mérkőzést. Nos Makai felezőről elengedett bombája nem csak a Focischtákat, de az utánunk érkező két csapatot is demoralizálta. Az előző fordulóban Nagy most pedig Makai lőtt elképesztően nagy gólt. Az utolsó néhány percet extázisban játszottuk végig. Két perccel a vége előtt Nagy és György vitt végig egy kontrát, utóbbi pedig a kapuba lőtt, eldöntve ezzel a 3 pont sorsát. Régen játszottunk ilyen jó, fordulatos mérkőzést.

3. mérkőzés 2014.09.29. 19:00

Domino Kijev – ejakuLazio 4-3 (0-2)

G: Makai 4

DK: Pavlics - Nagy, Hevesi, Módos, Makai
Csere: Takács, György

Csapatunk az ejakuLazio-val 2008-ban a II. ligában találkozott először, tehát a párharcnak hosszú története van. A két csapat játékosainak nagy része BME-GTK hallgatókból áll, ezért többször a Kari napok keretében is találkoztunk. A Villanyfényesen eddigi 4 találkozóból csapatunk mindössze egyszer győzött. Meg kell jegyezni, hogy a korábbi találkozók (sem) a jóbarátságról szóltak.

A mérkőzést tompán kezdte csapatunk. Nem igazán találtuk a játék ritmusát. Helyzetecskék itt és ott jellemezték az első néhány percet. Egy kapu előtti kavarodást kihasználva a kékek szereztek vezetést, majd röviddel a félidő vége előtt újra bevették a DK kapuját. Az utolsó percben, amikor a Lazio szabadrúgáshoz készülődött a kékek 8-as számú játékosa Györgyöt egész egyszerűen gyomorszájon vágta, amiért Bence felmutatta a piros kártyát. Meg kell jegyezni, hogy még a kékeknek állt feljebb...

A második félidőt emberelőnybe kezdtük. Az előnyünk mindkét percét az ellenfél kupjánál töltöttük. Mielőtt kiegészültek volna Makai talált be Takács passzából a kapuba visszahozva ezzel csapatunk reményeit. Éreztük, hogy megroppant a Lazio, Makai szerzett labdát majd lőtt a jobb alsóba, sőt Pavlics jó helyzetfelismerésének köszönhetően Makai lépett ki és fordította meg a meccset 2-3. A vezetés után beszorultunk saját kapunk elé, egy jól eltalált lövéssel egyenlített is a Lazio. Ezután felváltva forogta veszélyben a kapuk. Takács jobb oldali szólója és beadott labdája után ismét Makai Kiki volt eredményes beállítva ezzel a végeredményt 4-3. Ezúttal ugyan gyenge játékkal, de rangadót nyertünk, míg riválisunk az ejakuLazio már a 3. vereségét szenvedte el.

DK: Pavlics, György, Módos, Makai, Takács, Nagy, Krányecz

Ez volt a Domino fennállásának 100. veresége! Módos Zoli első gólja pedig a csapat 1500. rúgott gólja!

G: Nagy 2, György, Takács

Az Albán által lőtt 6. gól volt a Domino Kijev 800. kapott gólja a Villanyfényes Bajnokságban!

9. mérkőzés 2014.11.11. 21:00

Domino Kijev – Ládidádi 4-8

G: György 4

DK: Pavlics, György, Módos, Takács, Hevesi, Krányecz, Molnár

A mérkőzésen 2. góljával György Dani megrúgta dominós pályafutása 150. gólját!

10. mérkőzés 2014.11.18. 20:00

Domino Kijev – Stabilizátorok 8-4 (2-2)

G: Nagy 2, Módos 2, Makai 2, Krányecz, György

DK: Pavlics - Módos, Takács, Nagy, Makai
Csere: György, Krányecz, Molnár

11. mérkőzés 2014.11.24. 19:00

Domino Kijev – Alice in Wonderland 3-10 (2-2)

G: Módos 2, Makai

DK: Pavlics - Módos, Molnár, Krányecz, Makai
Csere: György, Takács

Ezen a mérkőzésen két jubiláns is volt a csapatban, György Dani 300. meccsét játszotta, míg Molnár Tomi 75-ödször lépett pályára a Dominoban.